АльфаПро

Композитний фасад.

Універсальною цю конструкцію робить відсутність спеціальних вимог до поверхні несучої стіни: попередньої підготовки поверхні і попереднього вирівнювання не вимагається. Більше того, сама система дозволяє вирівнювати дефекти і нерівності поверхні, що із застосуванням штукатурок зробити часто складно і дорого.

Композитні фасади.

Конструкція.

Зараз існує десяток різновидів вентильованих фасадів, проте всі вони мають вельми схожу конструкцію. Навісні вентильовані фасади конструктивно складаються з фасадного екрану, теплоізоляційного матеріалу і несучої конструкції, яка у свою чергу кріпиться до стіни так, щоб забезпечити вентильований зазор приблизно15—25 міліметрів між екраном і стіною. Вентильовані фасади допускають додаткове утеплення зовнішніх конструкцій: між стіною і облицюванням встановлюється теплоізоляційний шар. В цьому випадку вентиляційний зазор залишається між облицюванням і теплоізоляцією.

Наявність повітряного проміжку у вентильованому фасаді принципово відрізняє його від інших типів фасадів, оскільки завдяки перепаду тиску цей проміжок працює за принципом дії «витяжної труби». В результаті цього з конструкції в навколишнє середовище викидається атмосферна і внутрішня волога.

У вентильованих фасадах баланс вологості і теплоізоляція забезпечуються як влітку, так і зимою. Влітку тепловий захист за допомогою вентиляції оберігає стіни від термічного навантаження і забезпечує комфорт усередині приміщення без застосування додаткових дорогих систем кондиціонування. У зимовий період повітряний проміжок знижує тепловтрати (повітря в нім приблизно на три градуси вище, ніж зовні), а зовнішній шар теплоізоляції забезпечує оптимальне накопичення тепла в будівельних несучих конструкціях. При проектуванні конструкцій фасаду з вентиляційним зазором особливу увагу необхідно звертати на можливість вільної циркуляції повітря. Для високих будівель необхідно розрахувати циркуляцію повітря в повітряному проміжку так, щоб дотримати баланс, що забезпечує безперешкодний і ефективний повітряний потік по всій внутрішній поверхні стіни.

Облицювання.

Як облицювальний матеріал система навісних вентильованих фасадів дозволяє використовувати натуральний камінь (граніт, мармур і т.п.), керамічний граніт, композитні алюмінієві панелі (вони можуть бути різного кольору і будь-якої криволінійної форми), касети з оцинкованої сталі і листового алюмінію з різними видами покриття, кераміку і фіброцементні плити. Зовнішня облицювальна оболонка вентильованих фасадів виконує не тільки декоративну роль, але і захищає конструкцію стіни від опадів і механічних дій.

Для обробки вентильованих фасадів можливе використання плит з штучного каменя. Зберігаючи надійність і красу натурального матеріалу, штучний камінь менш крихкий і істотно легший. Використання керамограніта, наприклад, дозволяє робити декоративні вставки із зображеннями квітів, птахів, сцен полювання. Цей штучний матеріал створюють на основі цементу, бетону і різноколірної кам'яної крихти — звідси і такі багаті декоративні можливості. Красиво виглядає поєднання штучного каменя з іншими матеріалами.

Алюмінієвий фасад. Термін служби фасаду з алюмінієвого листа, захищеного порошковим покриттям, зіставимо з терміном експлуатації основної будівлі. Як правило, виробник «з ім'ям» дає гарантію на свою продукцію 25—50 років. Тривалий термін експлуатації, перш за все, забезпечується стійкістю до корозії.

По вазі фасад з алюмінію зіставимо з фасадами з композитних матеріалів, він легший за керамічний граніт і натуральний камінь. Це знижує вимоги до елементів кріплення елементів системи і навантаження на конструкції несучої будівлі, що особливо актуально при реконструкції старих будівель, що мають «рихлу» структуру стін.

Конструкції навісних вентильованих фасадів, як правило, дозволяють проводити дрібний косметичний ремонт і модернізацію (установка кондиціонерів і інше) в стислі терміни без демонтажу всієї конструкції. Після закінчення терміну експлуатації вентильованих фасадів, виконаних з таких матеріалів, як, наприклад, алюміній, вони можуть бути демонтовані. При цьому після незначного ремонту несучої конструкції, і заміни теплоізоляційного матеріалу можлива установка нового або оновленого фасаду.

Касетна система. Універсальним матеріалом є фасадні касети. Профілі і облицювальні листи виготовляються з оцинкованої сталі з полімерним покриттям. Завдяки покриттю фасадні касети відрізняються високою стійкістю до несприятливих атмосферних дій і не схильні до корозії. Сталева основа забезпечує високу механічну міцність матеріалу. В той же час касети є досить легким матеріалом, який може використовуватися практично на будь-яких несучих основах.

Фасадні касети можуть використовуватися як при новому будівництві, так і при реконструкції існуючих будівель. Вони легко і швидко вмонтовуються. Касети кріпляться до сталевих прогонів за допомогою металевих шурупів. Такий конструктивний метод дозволяє суміщати фасадну обробку з утепленням стін. Теплоізоляційний матеріал встановлюється між несучою основою, і облицюванням з фасадних касет. Розрізняють видимі і приховані елементи кріплення. Простіше, видиме кріплення, здійснюється за допомогою шурупів-саморізів або заклепок. Щоб додати всій конструкції єдине колірне рішення, видимі частини кріплення фарбують в колір облицювального матеріалу. Елементи кріплення часто поставляють ті самі фірми, які проводять облицювання (того ж кольору).

Фасадні касети дозволяють втілити на практиці найсміливіші архітектурні задуми. Широка колірна гамма надає широкі можливості у виборі колористичного рішення фасаду, а залежно від вибраного типу панелей — горизонтальних, вертикальних, трапецієвидних і так далі — можна задавати будь-який ритм і малюнок фасаду. В результаті виходить якісний, довговічний і відносно недорогий фасад. Завдяки численним перевагам фасадних касет популярність цього матеріалу на українському будівельному ринку зростає.

Характеристики.

Використання вентильованих фасадів дозволяє, з одного боку, «одягнути» фасад в сучасні обробні матеріали, а з іншої — поліпшити теплотехнічні характеристики захисної конструкції, і захистити її від шкідливих атмосферних дій. Вентильований фасад повільніше старіє, не утрудняє «дихання» стін, стійкий до появи цвілі і грибків, оскільки волога безперешкодно виходить назовні, і відрізняється незначною реакцією на дію кислот, масел, газів, ультрафіолетового випромінювання. Сумісне застосування навісного вентильованого фасаду і теплоізоляційного шару істотним чином підвищує звукоізоляційні характеристики захисної конструкції, оскільки фасадні панелі і теплоізоляція володіють звукопоглинальними властивостями в широкому діапазоні частот.

Для забезпечення пожежної безпеки в систему вентильованих фасадів включаються матеріали і вироби, що відносяться до категорії важкоспалимих або таких, що не згорають, перешкоджають розповсюдженню вогню.

Наявність утеплювача, захищеного від дії опадів і виникнення конденсату завдяки спеціальній профільній системі кріплення вентильованих фасадів, дозволяє у великій мірі скоротити витрати енергії на опалювання, а також зменшити товщину несучих стін і тим самим зменшити навантаження на фундамент. Крім того, їх монтаж можливий у будь-яку пору року, оскільки проводиться без «мокрих» процесів. Тобто вентильовані фасади відносяться до енергозберігаючих технологій.

Вартість композитного фасаду від 1500 грн./кв.м.

Замовити заміри, проектування та виготовлення з монтажем можна тут:

Контакти